Мікориза, або чи корисні гриби для рослин в моєму вегетарії?

Почну з того, що тиждень назад помітив на грядці в вегетарії маленькі симпатичні грибочки, які на даний момент значно виросли і стали чудовою грибною сімейкою:

грибна сімейка на грядці в теплиці - вегетарії

грибна сімейка на грядці в теплиці - вегетаріїневідомі, але симпатичні грибочки на грядці

невідомі, але симпатичні грибочки на грядці
гриби в теплиці

гриби в теплиці на грядці з салатом Одеський кучерявець

Як би там не було, але грибниця (мікориза) кажуть, тільки позитивно впливає на ріст та здоров”я рослин, і мені вони аж ніяк не заважають.
В звязку із знахідкою, пошастав в інеті, аби точно переконатись в корисності такого симбіозу.
Ось що каже по цьому поводу вікіпедія:

Мікориза (грец. μύκης — гриб і ρίζα — корінь) – симбіотичне співжиття гриба з рослиною. Зазвичай таке співжиття реалізується через корінь, але в деяких випадках мікориза утворюється і з іншими частинами рослини. У мікоризній взаємодії міцелій гриба колонізує корені чи інші органи рослини-хазяїна внутрішньо- або зовнішньоклітинно.
Дуже часто виділяють три типи мікоризи: ектотрофну (зовнішню), ендотрофну (внутрішню) та екто-ендотрофну (змішану).[3] [4] При ектотрофній мікоризі гіфи гриба обплітають кінчики рослин зовні, утворюючи товстий і щільний чохлик (гіфову мантію). До того ж гіфи утворюють сітку Хартіга, оточуючи клітини ризодерми, але не проникаючи в них. Така мікориза стає екто-ендотрофною, коли гіфи гриба частково проникають у клітини корової паренхіми. При ендотрофній мікоризі гіфи гриба проникають у клітини корової паренхіми, і розвиваються всередині клітин у вигляді клубочків.
Але такий поділ є неповним. У сучасній мікологічній літературі виокремлюють сім типів мікоризи: ектомікориза, ендомікориза або арбускулярна мікориза, ерикоїдна, арбутоїдна, монотропоїдна, екто-ендомікориза, та мікориза орхідних.

Також, виявляється, вже давно в світі виготовляються в промислових масштабах препарати, що містять спори різних грибів. Дані препарати призначені для використання в сільському господарстві, і покликані підвищувати врожійність сільськогосподарських культур.
Одним із таких препаратів, є Mykoplant.
Докладніше про нього можете прочитати на сайті фермера Ігора, який займається прямими поставками даного препарату із Німеччини. В тому числі і в Україну.
Дозволю собі трохи процитувати:

Симбиоз растений и грибов уже существует 400 миллионов лет и способствует большому разнообразию форм жизни на Земле. В 1845 году был открыт немецкими учеными. Микоризные эндогрибы проникают непосредственно в корень растения и образуют грибницу (мицелий), которая помогает корням укреплять иммунитет, бороться с возбудителями различных заболеваний, всасывать воду, фосфор и питательные вещества из почвы. С помощью гриба растение использует ресурсы почвы на полную мощность. Один корень с такой задачей не справился бы; без поддержки грибов растениям приходится направлять дополнительные резервы на увеличение корневой системы, вместо того, чтобы увеличивать наземную часть. Микориза улучшает качество почвы, аэрацию, пористость, а объем общей поглощающей поверхности корня растения увеличивается в тысячу раз!
ПОЗИТИВНОЕ ВЛИЯНИЕ МИКОРИЗЫ:
· Экономит воду до 50 %
· Запасает питательные вещества для растений
· Увеличивает рост и улучшает качество растений
· Увеличивает противостояние засухе, недостаточности дренажа
· Увеличивает противостояние солям и тяжелым металлам
· Улучшает внешний вид, вкус и аромат
· Улучшает устойчивость к стрессу и общий иммунитет растений
· Улучшает переносимость болезней
· Уменьшает инфекцию в корнях и листве
· Ускоряет приживаемость растений на новом месте
· Увеличивает урожайность, рост зеленой массы
· Ускоряет развитие корня и цветение на 3-4 недели
· Прекрасно проявляет себя в соленой или зараженной отходами почве
· Применяется одноразово с многолетними растениями

Что делает гриб?
1. Запасает дополнительную воду (экономия до 50 % в зависимости от региона) и питательные вещества для растения.
2. Растворяет и поставляет растению недоступные минеральные питательные вещества, например, фосфаты.
3. Защищает растение против подземных вредителей (например, нематод).

Что делает растение? Поставляет грибу углеводы (глюкозу)

Тому, якщо цим грибам так сподобалось в теплиці, то дозволю їм дати урожай спор, та розсію їх по всіх грядках вегетарію.

Продовження буде ;)

Эта запись опубликована в рубриках: Моя теплица, Тихая охота. Метки записи: , , , . Постоянная ссылка.

Обсуждение закрыто.